با توجه به نوسانات بازار، قیمت های سایت به روز نیستند لطفا قبل از خرید با کارشناسان فروش سایت هماهنگ نمایید.

ریل کشو چیست؟

در گذشته برای حرکت کشو در فایل ها و کالاهای چوبی از یک زوار چوبی که بر روی بدنه متصل میشد و یک شیار که بر روی بدنه کشو ایجاد می گردید استفاده میشد. اما امروزه برای حرکت  آسانتر کشو و راحتی کار از ابزار و یراق آلات و قرقره های مخصوصی که به بدنه جعبه کشو و بدنه کار نصب می گردد ، استفاده می شود.اینک با دو نوع ریل که بیش از انواع دیگر استفاده می شود مخصوصا در انواع میزهای آرایش،کمدها و کابینت آشنا می شویم.

ریل های معمولی یا ساده که به صورت پلاستیکی یا فلزی عرضه می شوند و ریل های ساچمه ای که به صورت دو تایی و سه تایی ارایه می گردند. ریل های ساده برای کشو های سبک و ریل های ساچمه ای برای کشو های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. ریل های ساده دارای دو نوار فلزی یا پلاستیکی هستند و روی هر یک قرقره ای نصب شده است.

در زیر بدنه هر جعبه یک ریل نصب شده و لنگه دیگر آن بر روی بدنه کار (میز آرایش و ….) از داخل نصب می گردد. ریل ساچمه ای به دلیل داشتن حرکت روان تر و قابلیت باز شدن بیشتر نسبت به ریل معمولی در صنعت کاربرد بیشتری دارد.

 

از ویژگی های برتر ریل های ساچمه ای نسبت به ریل های ساده به جز تحمل وزن بیشتر ، می توان به ایمنی آن نیز اشاره کرد. در ریل های ساچمه ای ضامنی داخل ریل تعبیه شده است که از جدا شدن رو قسمت ریل و به عبارت بهتر از خارج شدن کامل کشو از داخل کار جلوگیری می نماید. این ضامن ها از خارج شدن ناخواسته کامل کشو مخصوصا توسط اطفال و خردسالان جلوگیری می نماید. برای خارج کردن کامل کشو از محوطه مخصوص آن کافی است ضامن های ریل را یافته و آنها را به بالا و یا پایین حرکت دهیم تا کشو آزاد گردد.

[magento pid=’1007′][magento pid=’1000′][magento pid=’997′][magento pid=’999′]