با توجه به نوسانات بازار، قیمت های سایت به روز نیستند لطفا قبل از خرید با کارشناسان فروش سایت هماهنگ نمایید.

راهنمای تعویض شیر آشپزخانه

تغییر دکوراسیون آشپزخانه معمولا نیازمند صرف وقت و هزینه فراوانی است اما شاید آخرین و آسان ترین بخش این تغییرات،تعویض شیر آشپزخانه باشد،تعویض شیر آشپزخانه برخلاف آن چیزی که به نظر می رسد،بسیار آسان می باشد و تقریبا از عهده هر فردی بر می آید:

ابزار مورد نیاز:

– شیر جدید

-آچار فرانسه

– یک سطل یا کاسه کوچک

وسایل اضافه ای را که احتمالا در زیر سینک وجود دارد،خارج کنید تا فضای کافی جهت کار در اختیار داشته باشید.هر دو شیر اصلی (شیر پیسوال) آب سرد و گرم زیر سینک را ببندید.سپس شیرآب را چک کنید تا از قطع شدن جریان آب مطمئن شوید.

با استفاده از آچار فرانسه،دو انتهای شلنگ اصلی آب سرد و گرم را از انتهای شیر آشپزخانه جدا کنید.سر شلنگ ها را داخل کاسه یا سطل قرار دهید تا اگر آبی درون شلنگ باقی مانده بود به داخل سطل تخلیه شود.

به کمک آچار فرانسه،از زیر سینک،مهره هایی را که تنه شیر را به سینک وصل می کند باز کنید.شیرکهنه را از سینک جدا کنید و کنار بگذارید.

با استفاده از مواد پاک کننده مخصوص سینک، رسوبات آب و آلودگی ها را از سطح سینک پاک کنید.

واشر (یا اورینگ) مخصوص آب بندی را که در جعبه شیر جدید وجود دارد،برروی سینک و دور حفره محل قرار گرفتن شیر قرار دهید،سپس شیر جدید را برداشته و ابتدا شلنگ های آب متصل به شیر را از داخل حفره عبوردهید و بعد شیررا برروی واشر قرار دهید،توجه داشته باشید که شیر های اهرمی تک دسته تنها به یک حفره جهت نصب برروی سینک نیاز دارد، چنانچه سینک از انواع سه حفره ای باشد باید دو حفره اضافه را با استفاده از درپوش های استیل یا کروم که در فروشگاه های ابزار فروشی یافت می شود بپوشانید.البته می توان بجای مسدود کردن این حفره ها با درپوش ،از این حفره ها برای نصب وسایل دیگری نظیر جا مایع ظرفشویی یا شیر آب مربوط به سیستم تصویه آب خانگی استفاده نمود.

با استفاده ازبست هایی که همراه با شیر جدید تهیه کرده اید، شیر جدید را از زیر سینک،به سینک متصل کنید.شیر را از بالا چک کنید تا مطمئن شوید که به درستی در محل خود قرار گرفته است و لق نیست.

شلنگ های آب سرد و گرم را به شیر متصل کنید و با آچار فرانسه محکم کنید.

چنانچه شیرجدید شما از نوع شاوری است (آبریز آن بصورت یک شلنگ متحرک از شیر خارج می شود).باید شلنگ آبریز و وزنه مربوط به آن را نیز متصل کنید.

شیرهای پیسوال را باز کنید،سپس شیر آب را باز کرده و خروجی آب را چک کنید.

//انتهای پیام