با توجه به نوسانات بازار، قیمت های سایت به روز نیستند لطفا قبل از خرید با کارشناسان فروش سایت هماهنگ نمایید.

بهترین شیرآلات برای سرویس بهداشتی

 

شیرآلات ساختمانی علاوه بر تکمیل زیبایی های منزل بخصوص در آشپزخانه دلیلی برای ایجاد آرامش خاطر و البته آسایش است بنابراین ،این لوازم در طول زندگی بیشترین کاربرد را دارند و اگر انتخاب آنها خوب دقت نکنیم ممکن است به جای آرامش خاطر درگیری ذهنی عمده ای برای خودمان ایجاد کنیم.

شیرآلات بهداشتی شامل شیرآلات ظرفشویی،شیرآلات روشویی و شیرآلات حمام و شیرآلات توالت می باشد. اگر قصد خرید شیرآلات را دارید مطلب زیر راهنمای شما در این مسیر است.
به‌طور کلی شیرآلات بهداشتی دارای دو بخش عمده یعنی پوسته داخلی (پایه اصلی شیر) و پوشش خارجی است که در بخش داخلی تولیدکنندگان با توجه به سفارش‌هایی که دارند معمولا از آلیاژ برنج یا سرب خشک استفاده می‌کنند. این در حالی است که رعایت مسائل بهداشتی باعث شده اکثر تولیدکنندگان امروزه از خیر سرب خشک گذشته و بیشتر به استفاده از آلیاژ برنج فکر کنند، چون سرب در صورتی که آبکاری شیر بخوبی انجام نشود در مقابل آب به مرور زمان حل می‌شود و آلودگی‌های خطرناکی برای افراد ایجاد می‌کند.
در بخش خارجی یا همان پوشش خارجی شیرهای ساختمانی نیز که توجه اکثر ما را به خود جلب می‌کند، معمولا کارخانه‌ها از فلزاتی همچون برنج، برنز، مس یا استیل استفاده می‌کنند که معمول‌ترین نوع آبکاری استیل است و دیگر فلزات برای سفارش‌های خاص و منحصربه‌فرد استفاده می‌شوند.

 شیرآلات مناسب سرویس بهداشتی

 

شیرهای اهرمی ساختمان

 

شاید با شنیدن یا خواندن نام شیرآلات بهداشتی، ابتدای مطلب همان فلکه‌های معروف و نوستالژیک قرمز و آبی رنگ دوران کودکی را به خاطر آورده باشیم، اما مدت‌هاست حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشورمان از این نوع شیر کمتر خبری به گوش می‌رسد و بیشتر مدل‌ها به شیرهای اهرمی اختصاص داده شده است، چون اگر از بحث بهداشت بالای این‌گونه شیرها بگذریم آنها با کارتریج‌های قابل اطمینانشان توانسته‌اند جای مناسبی میان تقاضای مصرف‌کنندگان برای خود دست و پا کنند. این در حالی است که به گفته فروشندگان مراکز عمده شیر‌آلات، شیرهای تک اهرمی با قابلیت جدا شدن سرشیر (شیلنگی) برایسینک آشپزخانه و شیرهای تک اهرمی ایستاده برای روشویی سرویس های بهداشتی استفاده می‌شوند و دیواری‌های اهرمی محبوب سرویس بهداشتی  هستند.

 دیواری یا ایستاده

همانطور که می دانید تکنولوژی تولید شیرآلات بهداشتی اگرچه اساسی مشابه گذشته دارد اما با توجه به طرح ها و تقاضای بازارامروزه در شرایط عادی و معمول کاملا متفاوت از گذشته شده اند. به عنوان مثال درتقسیم بندی انواع شیرآلات دیواری و ایستاده هم اکنون در کمتر آشپزخانه ای شیرهایدیواری را خواهیم دید مگر اینکه این به سفارش مشتری این نوع شیر استفاده شده باشدآنهم برای همخوانی با دیگر تزئیینات ساختمان بنابراین عرف بازار هم اکنون اینگونهاست که شیرهای ایستاده دارای کربردی دو منظوره در بخش های مختلف ساختمان هستندبطوری که هم در آشپزخانه کاربرد دارند و هم در روشویی سرویس بهداشتی اما مدل هایدیواری معمولا برای سرویس بهداشتی استفاده خواهند شد و خبری از آنها در تزئیناتمعمول آشپزخانه های مدرن امروزی نیست.

کارشناسان می گویند در مدل های دیواری با توجهبه اینکه محل خروج آب با ارتفاعی نسبتا زیاد نسبت به سینک ظرفشویی نصب خواهد شدمعمولا مورد استقبال قرار نمی گیرند مگر در مواردی خاص درست مثل سیستم آبشاری
خروجی شیرها که هم اکنون زیاد مورد توجه قرار نگرفته اند.

 

شیرهای بهداشتی پدالی

از شیر های پدالی برای اماکن عمومی مانند مدارس، بیمارستان ها، مراکز پزشکی، هتل‌ها، مساجد، رستوران‌ها و … بسیار کاربرد داشته و دلیل آن هم غیر لمسی بودن این شیر ها می باشد که مانع انتقال بیماریهای واگیردار عفونی و پوستی می‌شود. حتی نیاز به استفاده از انرژی های برق و باتری(شیرهای الکترونیکی) هم نمی باشد و قابلیت تنظیم مقدار و همچنین دمای آب سرد و گرم را دارا بوده و حتی برای اینکه در زمان نظافت کار راحت تر انجام شود، پدال های جمع شونده تهیه شده که باعث می شود استفاده از این نوع شیر ها طرفدار داشته باشد.

شیرهای پیسوار

این نوع از شیرها کاملا ساده بوده و قبل از اینکه لوله های آب سرد و گرم را به شیر های مخلوط وصل کنند، از آنها استفاده می شود. در اصل این شیر ها به عنوان یک رابط بین لوله  کشی و شیر مخلوط است. از شیرهای پیسوار زمانی استفاده می شود که شیرهای مخلوط خراب شده و می توان با بستن آنها جریان آب را قطع کرده و کار تعمیر یا تعویض شیر را انجام داد.

 نکات لازم در زمان خرید شیرآلات سرویس بهداشتی

۱- شیرآلات تهیه شده باید دارای خدمات پس از فروش همراه با قطعات یدکی باشند.

۲-استاندارد های لازم را داشته باشد.

۳-از جنس شیرآلات مطمئن شده و دقت داشته باشید که از برنج و استنلس استیل ساخته شده باشند.

۴- شیرآلات باید متناسب با محل نصب آنها و نیاز افراد انتخاب شود.

۵- شیرآلات که تهیه می کنید، علاوه بر زیبایی باید با سایر تزئینات فضایی که قرار است نصب شوند، همخوانی داشته باشد.

۶- آبکاری سطح شیرها به صورت صحیح و با ضخامت استاندار انجام شده باشد.

 

شرایط نگهداری شیر آلات پس از نصب

 

برخی با تصور اینکه شیرهای اهرمی تعمیر نمی شوند آنها را دور می‌اندازند. اما این شیرآلات مشروط بر اینکه  استاندارد باشند هرگز خراب نمی‌شوند، بلکه بعد از چند سال (برحسب استفاده) نیاز به تعویض کارتریج دارند که مانند مغزی شیرهای واشری می‌توان آن را تعویض کرد. با تمام مزایایی که در مورد شیرهای اهرمی و چشمی وجود دارد، اما قیمت شیرهای واشری که برای همه آشنا هست بسیار مقرون به صرفه هستند. همچنین شیرآلات واشری به سهولت و با تعویض واشر یا مغزی تعمیر می‌شوند اما شیرهای اهرمی برای تعمیر به تکنسین نیاز دارند. شیرهای اهرمی نسبت به شیرهای واشری دیرتر خراب می‌شوند. برای تمیز کردن شیرآلات به هیج وجه نباید از اسیدهای مختلف استفاده نمود بلکه می‌توان از سرکه رقیق شده با آب استفاده کرد.

انتهای پیام //