با توجه به نوسانات بازار، قیمت های سایت به روز نیستند لطفا قبل از خرید با کارشناسان فروش سایت هماهنگ نمایید.

آشنایی با انواع دستگیره درب ساختمان

یکی از قسمت های مهم درب های ساختمانی یراق آلات آن می باشد که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ ایمنی مورد توجه مصرف کنندگان می باشد.

در کل دستگیره ها به طیف گسترده ای از بابت عملکرد تقسیم می شود که در زیر به چند مورد اشاره می شود.

  • دستگیره درب پلاکی
  • دستگیره درب طرح روزت
  • دستگیره درب ثابت در اندازه های مختلف
  • دستگیره درب توپی
  • دستگیره درب ضربه ای (برای درب ضدحریق)
  • دستگیره درب الکترونیکی و دیجیتالی
  • سایر دستگیره های درب

 

دستگیره درب طرح پلاک

دستگیره درب چوبی از تنوع بالایی از بابت رنگ و طرح و اندازه برخوردار می باشد. دستگیره درب طرح پلاک عموما به دستگیره هایی اطلاق می شود که محل گرفتن دستگیره و ورودی کلید یکپارچه می باشد. که این دستگیره ها هم برای قفل کلید خور معمولی و هم برای قفل سیلندر خور در بازار موجود می باشد.

مدل های جدید دستگیره پلاک درب از بابت آلیاژ و روکش از کیفیت بالایی برخوردار می باشد که زیبایی و امنیت را به محیط زندگی شما خواهد آورد.

دستگیره درب طرح رزت

دستگیره طرح روزت را هم میتوان بر روی درب های داخلی و هم درب های ورودی معمولی و یا ضد سرقت نیز نصب کرد. معمولا دستگیره های درب ورودی سمت بیرون ثابت می باشد و دستگیره سمت داخل با زبانه قفل در ارتباط می باشد و همچنین قسمت کلید خور در دو نوع سیلندر خور و کلید اتاقی طراحی شده است. برای درب سرویس بهداشتی نیز امکان نصب شاسی باز و بسته کردن آن سمت داخل در این طرح موجود می باشد

مدل هایی از دستگیره هستن که بر خلاف دستگیره های درب طرح پلاک ، دو تکه هستن و قسمت دستگیره و محل کلید خور جدا از هم نصب می شود و زیبایی خاصی به درب می بخشد. این دستگیره ها به اسم دستگیره رزت معروف هستند

 

دستگیره درب ثابت

دستگیره درب ثابت معمولا برای درب ورودی واحد آپارتمان و درب اصلی ساختمان و درب نفررو لابی و همچنین انواع درب های ضد سرقت مناسب است. این دستگیره ها دو پیچ بوده و از سمت داخل با مهره هایی روی لنگه درب فیکس می شود. دستگیره درب کلاسیک معمولا از آلیاژ مقاوم و روکش های آبکاری شده در رنگ ها و طرح های سنتی طراحی شده اند.

دستگیره ها در طرح های سنتی که شبیه عتیقه جات قدیمی و زیر خاکی و یا طرح های مربوط به دوره های تاریخی قبل ساخته شده اند و همچنین در طرح های کلاسیک معاصر و به شکل هنری ساخته شده اند که مناسب برای ست کردن با دکوراسیون داخلی خانه می باشند.

دستگیره های درب توپی

سمت بیرون درب های ورودی واحد آپارتمانی یا ساختمان معمولا از دستگیره های ثابت و بدون عملکرد نصب می شود که به کمک آن میتوان لنگه درب را کشید یا هل داد که در اندازه ها و رنگ ها و طرح های مختلف تولید شده است .

دستگیره توپی درب در مدل های فلزی ، سرامیکی و شیشه ای در رنگ های مختلف تولید شده و عموما بوسیله یک پیچ بزرگ از سمت داخل با مهره مخصوص به خود محکم می شود و برخی از آنها نیز بوسیله چند پیچ فلزی روی لنگه چوبی با فلزی درب ثابت می شود.

دستگیره درب ضربه ای

بصورت استاندارد درب های ضد حریق می بایست از دستگیره های مخصوص به خود در سمت داخل استفاده کنند و دستگیره معمولی مناسب درب خروج اضطراری نیست. این دستگیره ها با نام “پانیک” یا دستگیره “پانیک بار” معروف است و عملکرد آن توسط فشار یا ضربه روی اهرم دستگیره که معمولا طول لنگه درب می باشد عمل می کند.

ضربه ای بودن آن و بزرگ بودن آن بخاطر استفاده آسان در مواقع اضطراری و استرس زا بودن آن و همچنین در صورت داغ شدن دستگیره با پا یا هر ضربه ای این دستگیره عمل نماید.

معمولا درب های ضد حریق سمت بیرون خود هیچ گونه دستگیره ای نباید داشته باشند تا تردد از سمت بیرون ساختمان و پله فرار به داخل ممکن نباشد ولی معمولا دستگیره های درب ضد حریق امکان نصب دستگیره یا سیلندر قفل مخصوص خود را دارند که امکان بازشدن آن از طریق کلید از بیرون فراهم شود.

همچنین این دستگیره ها دارای زبانه چرخشی می باشد که برای استفاده در انواع درب های چپ باز شو وراست بازشو قابل استفاده می باشد.

دستگیره درب الکترونیکی

دستگاه قفل الکترونیکی کارتی که براساس سیستم مقایسه تبادل اطلاعات بین میکروکنترولر و حافظه طراحی شده است، از یک میکروکنترلر ۸۰۵۱۱ که مرکز فرماندهی است و اجزا مرتبط با آن از قبیل کارت ها و صفحه کلید برای اشخاص بدون کارت، حافظه جهت ذخیره کدهای اشخاص مرتبط با سیستم ساخته شده است.

 

[magento pid=’1656′][magento pid=’1530′][magento pid=’1652′][magento pid=’1515′]